Jdi na obsah Jdi na menu
 

MĚSÍČNÍ POUŤ ZA TANCI NA NOVÝ ZÉLAND

5.1. – 5.2. 2015 (tedy léto:), max. 20 účastníků 

p1020417.jpg

…HAERE MAI, HAERE MAI! (Vyslyš volání, přijď a buď vítán!)

-      HORY    -      MOŘE    -      DANCE CAMP   -      SOPKY   -      PRASTARÉ STORMY KAURI

-      HORKÉ PRAMENY   -      MAORSKÁ KULTURA   -      SUFI RETREAT

-      KAPRAĎOVÉ PRALESY   -      „EXOTICKÁ“ PŘÍRODA   -      HARMONICKÁ SPOLEČNOST

p1000364.jpg

p1010377.jpg

 p1000600.jpg

 

  

Na četná přání tedy konečně uskutečníme tuto poutní cestu. Nový Zéland je v lednu ještě přívětivější, než jindy – je prostředek léta a lidé se schází, aby oslavovali život. Na rozdíl od našich končin, na Zélandu se schází lidé z celého světa, jellikož tam vlastně nikdo není původní kulturou – všichni mají předky někde za mořem, ale společně milují jejich zemi, Matku Zemi – Papatuanuku.

Součástí naší cesty budou také dvě týdenní tanečně–meditační setkání – Dance Camp Aotearoa 2015 (Tance Dávných Tradic ve velké mezinárodní rodině) a Sufi retreat (hluboký seminář) se světoznámou učitelkou tanců Leilah Be z Hawaie.

_________________________________________________________________________

Vize „programu“

-      1. Setkání ve Wellingtonu  (tři až čtyři dny)

p1200264.jpg

- Vzdušná a přátelská metropole, ubytování v malém hotýlku, „očuchávání“ protinožců, společný obřad uctění duchů, dospávání časového posunu, prozkoumávání města (civilizaci už pak  budeme spíše míjet), návštěva "free" národního musea Te Papa.

     2. Dance Camp (týden)

p1180676.jpg

- Přeletíme na východní pobřeží (nejvýchodnější na světě) a prožijeme týden v taneční "rodině" u města Napier. Spaní ve vlastních spacácích v půjčených stanech, možno si připlatit za chatku. Tance, meditace, obřady, výtečné jídlo, hudba...

-      3. Přesun skrze vulkanickou oblast (týden)

p1280636.jpg

- V pronajatých dodávkách prozkoumáme oblast, kde se točil „Pán prstenů“, vykoupeme se při svíčkách v horkých lesních tůních u Rotoruy,, pokloníme se vodopádům, stanovat budeme u přátel a v přírodních kempech, vařit na plynových vařičích.

-      4. Sufi retreat v centru Mana s učitelkou Leilah Be (týden)

p1240728.jpg

- Překrásné místo v kombinaci s oslnivě zářící učitelkou, kruhová meditační hala s výhledem na záliv a kopce, horská multi-náboženská svatyně (postavená především pro tance), poutní stezky pralesem, hlubší práce s tanci, meditace, ticho..

      5. Relax na poloostrově Coromandel (cca pět dní)

p1270563.jpg

- Návštěva prastarých stromů - mudrců, společný koncert naší skupiny (dobrovolný:) v kavárně v malém zlatokopeckém městečku, pobyt v odlehlých kempech mezi zalesněnými útesy, užíbvání si něžného zpěvu exotické havětě, koupání v moři, rozloučení s pralesem a pak přesun do Aucklandu.

Více fotografií zde

 _____________________________________________________________________

Podrobnější informace

- Průvodcem a případně i překladatelem Vám budu já – Jonáš Koukl. Aotearoa (Nový Zéland) je mým druhým domovem. Jezdím tam pravidelně, spoluorganizuji zélandský Dance Camp, učím se maorským zvykům (občas jim učím i Zelanďany :-). Bude mi ctí s Vámi sdílet mé zkušenosti a zároveň s Vámi nějaké nové nasbírat a prožít.

- Znalost Angličtiny Vám bude výhodou, ale není podmínkou - jsem připraven vše překládat. Řeči hor a potoků ale určitě porozumíme všichni, země je to velmi silná, je snadné cítit s ní hluboké spojení.

- Na Zélandu je čím dál tím více draho, samotné akce jsou také hodně nadstandardní, přestožejsem původně sliboval o dost nižší cenu, spočetli jsme, že nejnižší možná jest 53 500,- Kč za osobu. Omlouvám se za plané naděje s dříve uváděnou cenou, snažil jsem se ji udržet co nejnižší, až jsem to přestřelil. V ceně je přelet z Wellingtonu do Naspieru a všechny následné přesuny na Zélandu až do Aucklandu, Dance Camp, Sufi Retreat, 3x denně jídlo + nějaké ty svačinky, melouny.. (mimo akce si většinou budeme muset vařit svépomocí, tzn. střídat se ve vaření), Backpacker ubytování ve Wellingtonu a Aucklandu a po celou dobu starostlivost Jonáše, Katie, Prema a Sally.

- Turistické vízum dostanete přímo v Aucklandu na letišti, není potřeba předem o nic žádat, je však nutné mít u sebe zpáteční letenku (aby věřili, že v jejich ráji nechcete zůstat navždy).

- Mohu Vám doporučit levnější letenky, stejně tak i cestovní pojištění, letenky a pojištění ale nejsou v ceně.

Pro informace či předběžné přihlášení pište na jonas@pisensrdce.cz.

p1190898.jpg

p1020562.jpg

p1280366.jpg

 

 

 

 

p1260585.jpgp1260275.jpgp1260030.jpg

p1180909.jpg

 

 

 

 

 

p1240441.jpg

p1280531.jpg

p1270740.jpg

 

 

 

 

p1240638.jpgp1280211.jpg

 p1260243.jpg

 

 

 

p1000832.jpg