Jdi na obsah Jdi na menu
 

______________________________________________________________________

SKLADBA TVŮRČÍHO TÝMU JE PROMĚNLIVÁ, TITO VŠICHNI BY TAM VŠAK MĚLI BÝT + SPOUSTA DALŠÍCH  ______________________________________________________________________

Ludmila Chrášťanská    www.centrum-nesmen.cz  

Kempová "babička", má na starost organizaci, program, workshop pro "nováčky" a vede tance...

Tance jsem potkala těsně po revoluci a nadchly mne. V Čechách je v té době nikdo neznal a tak index.jpegjsem jezdila za učiteli do Německa a Švýcarska a pak je začala sama učit, ale učitelkou tanců univerzálního míru jsem oficiálně až od r. 2004 a od r. 2008 i mentorkou jejich výuky. Na tancích miluji to, co souvisí s mými vnitřními pocity a věděním: že všechny duchovní cesty mají společného jmenovatele, všechny uctívají jediný zdroj, byť různými způsoby. Je úžasné moci zapojit se do proudu lidí, pro které je posvátno v životě důležité a nějakým způsobem ho uctívají. Baví mně spojování různých duchovních tradic, sebepoznávání, vnitřní práce a přechodové rituály. Díky Vesmíru či milosti boží mohu trávit hodně času s lidmi, kteří pochopili, že nezmění svět a musí změnit sebe, (už 20 let vedu centrum v Nesměni v Jižních Čechách).


Jonáš Koukl    www.pisensrdce.cz

Organizace, program, tance, hudba

v-kralicine.jpegK tancům jsem byl doveden skrze svou spirituální cestu. Léta jsem se je učil a postupně jsem i začal tance vést, bezvýhradně nadšen jejich poselstvím a propojením se Súfizmem, který se mi na dlouhou dobu stal každodenní duchovní praxí. Kvůli tancům jsem projel celý svět, učil se je a insipraci z venku vozil zpět k nám domů. Momentálně jsem však spíše na ústupu, věnuji se v osobním životě jiných technikám a tance již nepovažuji za duchovní praxi, spíše za krásný nástroj, kterým se člověk může propojit sám se sebou, s ostatními, poznat skutečný soucit a hlavně zpívat a zpívat a zpívat. Proto teď vnímám svou roli v podpoře budoucích učitelů tanců, aby v příštích letech kemp mohl "běžet" i bez mé přítomnosti.


Michael Ali Stoeckel  z Německa

Tance, hudba, pohoda
ali.jpgMichael Ali je jedním z hlavních učitelů tanců v Německu, zároveň hlavním organizátorem německého kempu, který funguje již 24 let a jezdí na něj až 400 lidí. Michael přijal naše pozvání a po mnoha letech si s ním opět zatančíme v Čechách. Michael Ali sám dodává:
"Michael Ali tančí od roku 1989 a je hluboce zamilován do Nového Zélandu a Maorských tanců. Už přes 27 let je studentem Saadiho a je hluboce inspirován Aramejskou a Sufi prací. Michael Ali je hluboce inspirován hrou na didgeridoo a vnitřními prostory, se kterými je možné se spojit, posloucháme-li srdcem a duší... Zve nás na ranní meditace s didgeridoo, bubny a další hudbou..."


Petra Pešičková

Přihlášky, registrace, aukce, divadlo.
petra-pesickova.jpg
Tance jsou jednou z mých srdečních záležitostí. Moje první setkání s tanci na místě konání našeho kempu v Nesměni bylo osudové - okusila jsem, jak hluboké prožitky mohou tance přinést. Od té doby tančím, příležitostně vedu tance s dospělými a jednodušší formy využívám při své práci s dětmi v lesní školce. Miluji setkávání lidí v kruhu, přirozenou hudbu a zpěv, tanec.

Na kempu Petra zajišťuje registraci, komunikaci a šíření informací.

 


Petr Kabelka

Finance, registrace.


Petr už na tance jezdí leta letoucí, pomáhal spoluorganizovat většinu kempů, co se u nás kdy dělaly.  Je předsedou sdružení Tančíme.cz a na kempu má na starost především platby a finance.
 


Petuka Arcimovičová    www.qigong-pro-zeny.cz

Divadlo, tance s dětmi.

petuka-20-2-.jpg
Tančeme, vískejme, bubnujme, vždyť už je na čase, ať je nám na tom světě hezky, společně.Jdu cestou tanců s mladými lidmi i dětmi, s lidmi, jak fyzicky tak mentálně postiženými, s dospělými všech národností a jsem moc vděčná, za každý kontakt očí, za každé objetí. Na kempu se věnuju divadlu, příběhům ze života lidí a bytostí, kteří významně ovlivnili historii, když vedli lidstvo k Bohu. A taky hodně skotačím:)

 

 


 


Kateřina Tomisová    www.indigenous.cz

Nástěnkářka, koordinace workshopů, workshop Bytí v tanci, stará se o weby kempu.

mesicni_chyse-206.jpg
Kruhy mírových tanců jsou pro mě prostorem, kde je pro mě snadné být sama sebou. Můžu být ve spojení se srdcem, matičkou Zemí i tatíčkem vesmírem... Je to pro mě praxe protkávání těchto stavů do každodenností života, protože jsem přesvědčena, že každý máme právo na Život v přirozenosti a pravdivosti a můžeme si vytvořit prostor pro šťastné Bytí: cítit život se všemi jeho proměnami...
Jsem zakladatelka 
Centra Indigenous, organizátorka, průvodkyně Bytím v tanci, maminka, žena na své cestě...

 

 


Zdeněk Houra    www.volny.cz/houry

Karma joga, vícehlasé zpěvy.

zdenek-houra.jpg

 

Zdeněk se svou ženou Martinou také patří k těm, kteří jsou součástí tanční komunity v Čechách od začátku a už mnoho let se aktivně podílejí nejen na vlastních akcích, ale i na dance campech. Zdeněk na dance campu pomáhá s koordinací karma yogy a vede vícehlasé sborové zpěvy.
 
 
 
 
 


 

Honza Kuželka

Hudba.

honza-kuzelka.jpg
Hrani k tancum pro me byla laska
na prvni pohled a trva uz pres 15 let. :-)

 

 


 


Zuzka Préma

Dětský tým.

zuzka-prema.jpgTanec patří neoddělitelně k mé duchovní cestě jednoty všeho stvořeného. Miluji tanec téměř jakéhokoliv druhu, tančím ráda životem obklopená dětmi a milými lidmi. Tance míru vyjadřují jednotu a to se mnou náramně souzní. Proto jsem zapojená i ve výcviku a ráda občasně vedu tance v různých skupinách dětí i dospělých. Na kempu budu hlavně organizovat odpolední dílničky pro děti a dětské kruhy a tance uprostřed přírody.


Ondra Vaněk

Divadlo, otevřené taneční sessions, časomíra, mužský kruh.
ov.jpg
Jsem Ondra, toho času biochemik žijící v Praze, baví mě třeba příroda, cestování, hudba, mužské kruhy, masáže a dělat akce pro lidi; na kempu se mnou bude i moje žena Zuzka a mí dva synové Mikuláš a Eliáš. Na Tancích se mi líbí hlavně onen úžasný pocit propojených srdcí a pak také svoboda v tom, že nikdo nikomu nevnucuje nějakou ideologii či víru, každý si může vybrat sám, co a jak na sebou nechá prostoupit.
Na kempu budu hlídat čas, hrát v divadle, připravovat otevřené taneční sessions, prodávat trička a tmelit muže.

 


Zuzka Michálková    zivotvbarvach.webnode.cz

Dětský tým, divadlo, ženský kruh.

zuzka-michalkova.jpg

Kempem protančíme celá rodina, s mými dvěma syny a mužem Ondrou. V soukromí jsem žena, matka, vědecká pracovnice, velmi mě naplňuje práce s ženami a ženskými tématy. Na kempu se postarám o část divadel, budu součástí dětského týmu a též organizace ženského spolubytí.

 

  


David Tvardík

Technická podpora.

david-tvardik.jpg
David nám pomáhá zajistit technické zázemí, tedy vše co je potřeba postavit, připevnit, přišroubovat, zalepit, natáhnout, ... ale stejně tak i odendat, přenést, odšroubovat, urvat... Konečně se tedy letos budou učitelé tanců věnovat více tancům než-li šroubovákům a lepicím páskám. Hurááá.
 

 


 


Broňa

Účetnictví.

Má to na dance camp asi nejblíže z nás - chodí do Nesměně "přes pole" a udržuje naše činnosti v rámci účetních kolonek -  vede účetnictví. Ale nejen to, nevynechá téměř žádný workshop těchto tanců a někdy si zajede i do Č.Budějovic na taneční večery.