Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ludmila Chrášťanská    www.centrum-nesmen.cz

Kempová "babička", má na starost organizaci, program, workshop pro "nováčky" a vede tance... 

Tanindex.jpegce jsem potkala těsně po revoluci a nadchly mne. V Čechách je v té době nikdo neznal a tak jsem jezdila za učiteli do Německa a Švýcarska a pak je začala sama učit, ale učitelkou tanců univerzálního míru jsem oficiálně až od r. 2004 a od r. 2008 i mentorkou jejich výuky. Na tancích miluji to, co souvisí s mými vnitřními pocity a věděním: že všechny duchovní cesty mají společného jmenovatele, všechny uctívají jediný zdroj, byť různými způsoby. Je úžasné moci zapojit se do proudu lidí, pro které je posvátno v životě důležité a nějakým způsobem ho uctívají. Baví mně spojování různých duchovních tradic, sebepoznávání, vnitřní práce a přechodové rituály. Díky Vesmíru či milosti boží mohu trávit hodně času s lidmi, kteří pochopili, že nezmění svět a musí změnit sebe, (už 20 let vedu centrum v Nesměni v Jižních Čechách).


Jonáš Koukl    www.pisensrdce.cz

Organizace, program, tance, hudba, workshop "Music vibrations for freedom".

v-kralicine.jpegK tancům jsem byl doveden skrze svou spirituální cestu. Vlastně mi přijde zvláštní to nazývat tanci, vnímám "to" spíše jako modlitbu, spojení, hlubokou duchovní praxi. Celý Vesmír mne směroval k tancům, tance mne dovedly k Súfizmu a Súfizmus mne vede k vlastním hlubinám.

Je to tak silné, že mi "tance" stojí za to, abych za nimi jezdil po celém světě, učil se je a inspiraci z venku vozil zpět k nám domů.

 

Jonáš Koukl    www.pisensrdce.cz

Organizace, program, tance, hudba

v-kralicine.jpegK tancům jsem byl doveden skrze svou spirituální cestu. Léta jsem se je učil a postupně jsem i začal tance vést, bezvýhradně nadšen jejich poselstvím a propojením se Súfizmem, který se mi na dlouhou dobu stal každodenní duchovní praxí. Kvůli tancům jsem projel celý svět, učil se je a insipraci z venku vozil zpět k nám domů. Momentálně jsem však spíše na ústupu, věnuji se v osobním životě jiných technikám a tance již nepovažuji za duchovní praxi, spíše za krásný nástroj, kterým se člověk může propojit sám se sebou, s ostatními, poznat skutečný soucit a hlavně zpívat a zpívat a zpívat. Proto teď vnímám svou roli v podpoře budoucích učitelů tanců, aby v příštích letech kemp mohl "běžet" i bez mé přítomnosti.


Michael Ali Stoeckel  z Německa

Tance, hudba, pohoda
ali.jpgMichael Ali je jedním z hlavních učitelů tanců v Německu, zároveň hlavním organizátorem německého kempu, který funguje již 24 let a jezdí na něj až 400 lidí. Michael přijal naše pozvání a po mnoha letech si s ním opět zatančíme v Čechách. Michael Ali sám dodává:
"Michael Ali tančí od roku 1989 a je hluboce zamilován do Nového Zélandu a Maorských tanců. Už přes 27 let je studentem Saadiho a je hluboce inspirován Aramejskou a Sufi prací. Michael Ali je hluboce inspirován hrou na didgeridoo a vnitřními prostory, se kterými je možné se spojit, posloucháme-li srdcem a duší... Zve nás na ranní meditace s didgeridoo, bubny a další hudbou..."


Petra Pešičková

Přihlášky, registrace, aukce, divadlo.

petra-pesickova.jpg
Tance jsou jednou z mých srdečních záležitostí. Moje první setkání s tanci na místě konání našeho kempu v Nesměni bylo osudové - okusila jsem, jak hluboké prožitky mohou tance přinést. Od té doby tančím, příležitostně vedu tance s dospělými a jednodušší formy využívám při své práci s dětmi v lesní školce. Miluji setkávání lidí v kruhu, přirozenou hudbu a zpěv, tanec.

Na kempu Petra zajišťuje registraci, komunikaci a šíření informací.


Petr Kabelka

Finance, registrace.

petr-kabelka.jpg
Petr už na tance jezdí leta letoucí, pomáhal spoluorganizovat většinu kempů, co se u nás kdy dělaly.  Je předsedou sdružení Tančíme.cz a na kempu má na starost především platby a finance.

 

 


Petuka Arcimovičová    www.qigong-pro-zeny.cz

Divadlo, tance s dětmi.

petuka-20-2-.jpgTančeme, vískejme, bubnujme, vždyť už je na čase, ať je nám na tom světě hezky, společně. Jdu cestou tanců s mladými lidmi i dětmi, s lidmi, jak fyzicky tak mentálně postiženými, s dospělými všech národností a jsem moc vděčná, za každý kontakt očí, za každé objetí. Na kempu se věnuju divadlu, příběhům ze života lidí a bytostí, kteří významně ovlivnili historii, když vedli lidstvo k Bohu. A taky hodně skotačím:)

 


Kateřina Tomisová     www.indigenous.cz

Nástěnkářka, koordinace workshopů, workshop Bytí v tanci, stará se o weby kempu a tančíme.cz.

mesicni_chyse-206.jpgKruhy mírových tanců jsou pro mě prostorem, kde je pro mě snadné být sama sebou. Můžu být ve spojení se srdcem, matičkou Zemí i tatíčkem vesmírem... Je to pro mě praxe protkávání těchto stavů do každodenností života, protože jsem přesvědčena, že každý máme právo na Život v přirozenosti a pravdivosti a můžeme si vytvořit prostor pro šťastné Bytí: cítit život se všemi jeho proměnami...
Jsem zakladatelka 
Centra Indigenous, organizátorka, průvodkyně Bytím v tanci, maminka, žena na své cestě...

 


Zdeněk Houra    www.volny.cz/houry

Karma jóga, vícehlasé zpěvy.

zdenek-houra.jpgZdeněk se svou ženou Martinou také patří k těm, kteří jsou součástí taneční komunity v Čechách od začátku a už mnoho let se aktivně podílejí nejen na vlastních akcích, ale i na dance campech. Zdeněk na dance campu pomáhá s koordinací karma yogy a vede vícehlasé sborové zpěvy.

 
 
 
 
 
 
 

Honza Kuželka

Hudba.

honza-kuzelka.jpgHraní k tancům pro mně byla láska
na první pohled a trvá už přes 15 let :-)

 

 

 


Dana Jirkalová    www.tanectelohlas.com

Tance, dětské tance, ženský kruh, překládání.

dana.jpgTance poznala u Ludmily před 12 lety. Výcvik ve vedení tanců začala v r. 2003, certifikát pro vedení Tanců v r. 2009.Pochází z Valašska, žije a tančí v Praze a přilehlém okolí. Na tancích ji fascinují možnosti stálého kruhu tanečníků a zároveň neustálé oslovování nových skupin a spolupráce s lektory různých směrů (konstelace, práce s tělem, muzikoterapie).
Na Tancích se jí líbí propojení tělo-hlas-duše, propojení s druhými, s univerzem, s kořeny a sílou tradice. Hledá cesty propojení Tanců univerzálního míru s českým prostředím, s českými kořeny.

 


Ondra Vaněk

Divadlo, otevřené taneční sessions, časomíra, mužský kruh

ov.jpgJsem Ondra, toho času biochemik žijící v Praze, baví mě třeba příroda, cestování, hudba, mužské kruhy, masáže a dělat akce pro lidi; na kempu se mnou bude i moje žena Zuzka a mí synové Mikuláš, Eliáš a Samuel. Na Tancích se mi líbí hlavně onen úžasný pocit propojených srdcí a pak také svoboda v tom, že nikdo nikomu nevnucuje nějakou ideologii či víru, každý si může vybrat sám, co a jak na sebou nechá prostoupit.
Na kempu budu hlídat čas, hrát v divadle, připravovat otevřené taneční sessions, prodávat trička a tmelit muže.


Zuzka Michálková    zivotvbarvach.webnode.cz

Dětský tým, divadlo, ženský kruh.

zuzka-michalkova.jpgKempem protančíme celá rodina, s mými dvěma syny a mužem Ondrou. V soukromí jsem žena, matka, vědecká pracovnice, velmi mě naplňuje práce s ženami a ženskými tématy. Na kempu se postarám o část divadel, budu součástí dětského týmu a též organizace ženského spolubytí.

 

 

 

 

 


Michal Haman    www.leciverytmy.cz

Free drumming, free dancing.

p1120075web.jpgProžitkovému bubnování se věnuji již více než 20 let a to zejména v "bubenické" skupině Létající Koberec (* 1994) či komornější variantě Drum Drum.
Vždy mě na bubnování a tanci zajímala především autentičnost, se kterou se vstupuje do procesu uvolnění a otevření se energii...
V poslední době jsem zažil několik vnitřních i vnějších impulsů, že bych měl více spolupracovat s lidmi, kteří jsou vyladěni na stejnou vlnu...
Moc děkuji za pozvání na tuto sympatickou akci  / konkrétně na " free drumming a free dancing/,  zcela mi to zapadá do skládanky :-)))


Kateřina Baierlingová 

Posila dětského týmu, překlady.

katerina-baierling.jpg"Tančím tedy jsem." V tanci se propojuji sama se sebou, nacházím samu sebe. Prožívám naplno přítomný okamžik. Skrze tanec otvírám své srdce a propojuji jej se srdci ostatních bytostí. Tančím, zpívám, medituji, miluji...

Kromě Tanců dávných tradic tančím Tanec 5-ti rytmů, spontánní  a Aztécký tanec. Věnuji se masážím, Reiki a Kraniosakrální osteopatii. 

Raduji se a jsem vděčná za každé setkání...

 

 

 


Broňa

Účetnictví.

Má to na dance camp asi nejblíže z nás - chodí do Nesměně "přes pole" a udržuje naše činnosti v rámci účetních kolonek -  vede účetnictví. Ale nejen to, nevynechá téměř žádný workshop těchto tanců a někdy si zajede i do Č.Budějovic na taneční večery.


 

Jonáš Koukl    www.pisensrdce.cz

Organization, program, dances, music.

v-kralicine.jpegI was guided to Dances of Universal Peace through my spiritual journey. For many years I was learning it and later also leading a lot, totally excited from the message of dances and connection with Sufism, which became my daily practice. Because of dances, I traveled all around the world, to know it better and the then I imported that inspiration back to my homeland. Right now I am stepping back, using different techniques as my personal practice and DUP are more the instrument for the work with the group dynamics, then the spiritual practice to me. I still love to dance and lead, do the music, sing in the circles and see that through the dances we can reach a very deep connection with ourself and the others, experience the compassion. But my role is more helping other leaders to cultivate the leadership qualities and mostly I train the team to be able to feel experienced enough to lead camps without me in the following years. 


Michael Ali Stoeckel from Germany

Dances and music.
ali.jpgMichael Ali is one of themain DUP teachers in Germany, also he is the main organizer of the German Dance Camp, which exists already about 24 years and sometimes there is more the 400 participants. Michael accepted our invitation so we will have great opportunity to dance with him after many many years here in the Czech Republic.

Michael Ali is also dancing since 1989 and has a deep love to New Zealand, the Maori dances. He is a student of Saadi for over 27 years and is deeply inspired by his Aramaic and Sufi work. Michael Ali is deeply inspired by the Didgeridoo and the inner spaces available to connect if we are listening with our heart and soul to music… He will invite to some morning meditations with didgeridoo, drum and other music…