Program

Den na kempu tradičně začíná ranní meditací, po snídani a potřebných ranních rituálech se celá kempová rodina schází v hlavním stanu na tzv. pow-wow, setkání v kruhu, kde si řekneme, co se bude dnes dít a vyřešíme společně vše praktické k chodu kempu. Na úvod tohoto setkání a start celého dne probíhá krátké divadelní představení. Dopoledne je pak věnováno tancům. Odpolední programy jsou různé. Probíhají tance, workshopy, market a jedno odpoledne je věnováno mužskému, ženskému a duhovému kruhu. V podvečer probíhá freedrumming a poté opět tance.

Tance

Tančíme každé dopoledne a večer. Tance vedou domácí zkušení učitelé a zahraničním hostem pro rok 2023 bude Rahmana Dziubany z Německa. Již tradičně je součástí kempu jako podporovatelka nejen tanců Zubin Nur z Nizozemí. 
Třikrát za kemp je odpolední taneční sekce, kterou vedou začínající učitelé tanců. Čtvrteční odpoledne tradičně tančíme Aramejský Otčenáš. Více o tancích univerzálního míru se dočtete zde.

Dětský program

I malí účastníci kempu si přijdou na své. Náš dětský tým denně chystá bohatý program. Hrají se hry, tvoří se, kutí se, chodí do lesa, někdy jen tak blbne a je. Svůj vlastní program pak mají teenageři a mladí dospělí.  

Meditace

Ranní meditace je vedena vždy jedním z našich učitelů, a tak se každý den liší. Někdy jde o více dechové cvičení, někdy meditaci v tichu, sufi praktiky a jindy třeba více pohybovou meditaci s hudbou či rozcvičku. Jedno ráno pak tradičně probíhá léčivý rituál. 

Divadlo

Náš divadelní tým připravuje na úvod každého dne tematické, edukativní, ale především veselé divadlo pro malé i velké. Do jeho tvorby se v případě zájmu můžete zapojit i vy.

Workshopy

Minimálně dvě odpoledne bývají věnována sdíleným workshopům a různým tvůrčím dílnám. Již tradičně probíhá workshop harmonického zpěvu, čajový workshop a různé kreativní dílny.  

Bubnování

V podvečer se scházíme k bubnování a jiné rytmické improvizaci, splynutí ve zvuku a případně i volném tanci. 

Volný večer

Jeden z večerů má tradičně trochu odlišný program. Neprobíhají tance, ale setkáváme se společně u ohně, zpěvu, sdílení či jiné formy tance. Večer bývá označován jako "volný večer", ale nejde o to, že by nebyl program, jen vytváříme příležitost potkat se v jiných a možná nových rovinách. 

Kruhy

Jeden odpolední program je věnován setkáním v ženském, mužském, či duhovém kruhu ke společnému sdílení a podpoře v tématech, která nás spojují. 

Market

V rámci jednoho odpoledne také společně sdílíme, kdo co vyrábí, tvoří a umí. Své umění je tak možno nabízet, nebo naopak um někoho jiného získat.  

 

O čem je český taneční kemp – ze vzpomínek 2014: