Pokojné soužití na kempu ...

...aneb všichni jsme spolutvůrci!

Společně pečujeme o prostor

Udržujeme si podnětné prostředí.

Společně pečujeme i o sebe

Pokusme se být otevření lidem a bytostem kolem nás.

 

Příjezd

Pokud nejste členy týmu či nemáte s organizátory osobně domluveno jinak, dorazte prosím skutečně až v pátek během odpoledne! Preferujeme, abychom kemp prožili ideálně všichni pospolu od začátku do konce. Pokud se účastníte kempu poprvé, prosíme, buďte určitě na místě od samého začátku kempu, kdy se dozvíte vše potřebné.

Registrace

Po příjezdu prosím zavítejte do meditačního sálu k registraci. Dorazíte-li na kemp později, v průběhu víkendu budou vyhlašovány dodatečné registrace většinou v čase po obědě, případně vyhledejte kohokoli z týmu, rádi Vás na registrátory nasměrujeme. Je to snazší, než když budou oni hledat v davu Vás. 

Dharma jóga

Při registraci se každý účastník zapisuje ke konkrétní formě spoluúčasti na chodu kempu – pomoc v kuchyni, úklid části objektu, pomoc dětskému týmu... Vzniknou malé dharma jógové skupiny, které budou mít jeden společný úkol po celou dobu kempu a budou se o něj dle svého uvážení dělit (týmy se snažíme tvořit tak, aby na každého vycházela práce ideálně ob den). 

Ranní kruh

Veškerý „program“ je dobrovolný, avšak pokud chcete být v obraze, doporučujeme se každé ráno od 10:00 zúčastnit ranního kruhu, kde se dozvíte vše potřebné k dennímu programu, probírají se aktuální záležitosti a potřeby...

Mytí nádobí

Po každém jídle myjeme talíře a lžíce v myčce. Ta ale v tomto množství neumyje vše a slouží především k „dezinfekci“. Svůj talíř a příbor si proto po jídle každý v připravených lavorech omývá sám a až poté je služba dává do myčky. Hrneček, který si každý vybere a podepíše na začátku kempu, je třeba si hlídat a umývat samostatně po celou dobu kempu.

Stanování

Většina z nás bydlí ve stanech. Stany stavte ve vymezeném prostoru od potní chýše směrem dolů.

Ubytování v domě

K dispozici je několik místností na spánek pod střechou (místa se rezervují předem), velkou meditační místnost (tam kde probíhá registrace) prosíme ponechte volnou na účely „programu“, tedy neubytovávejte se tam, ani tam neodkládejte své věci.

Parkování

Auta parkujte na vymezených plochách, nenechávejte je na kraji cesty, aby mohli zdejší domorodí zemědělci bez problému projíždět i s větší technikou – s parkováním Vám pomohou naši parkovací andělé.

Zdravotník

Na kempu je přítomna "paní doktorka Jana", která je připravena odborně pofoukat veškeré bolístky. 

Děti

 Všechny děti jsou na Dance Campu srdečně vítány. Přesto zvažte účast Vašeho dítěte, protože je možné, že Vaše dítě může ovlivnit Vaši účast na programu kempu. Dětský tým zajišťuje pro děti dopolední a část odpolední zábavy, aby měli účastníci kempu klid na tance. Děti, které se neúčastní dětského programu se členy týmu, mají na starost jejich rodiče. Ti nesou též plnou zodpovědnost za to, že jejich děti nebudou narušovat program kempu, ani chod nesměňského centra. Stejné pravidlo platí i v čase, kdy pro děti není tvořen speciální program dětským týmem. Prosíme, buďte si vědomi, že obzvláště menší děti Vás již po osmé hodině večerní potřebují. Veškeré potřebné informace k programu se rodiče i děti dozví hned v sobotu ráno při společné snídani s dětským týmem.

Kadibudky

Upřednostňujte prosím venkovní toalety, neb je nás na ty vnitřní přílišné množství, kvalitněji se spojíte s místem a vychutnáte si zpěv ptáků a bzučení hmyzu…

Noční klid

Pokud si nepřejete jít spát hned po skončení večerních tanců, zdržujte se v tanečním stanu, pro nerušený spánek bytostí vůkol.

Péče o taneční stan

Jedná se o prostor určený primárně pro naše sdílení a obřady, proto udržujme posvátnost tohoto prostoru – nenechávejte nic zbytečně povalovat kolem stěn, v bezvětří zvedejme plachty, v opačném případě pečlivě uzavírejme všechny průduchy, aby nám stan neodletěl. Vždy, když opouštíte stan jako poslední, zkontrolujte prosím, zda zbytečně nesvítí světla a pečlivě uzavřete vchod.

Elektronika

Pokusme se během kempu vypnout mobily i počítače a používat je pouze v případě, že je to skutečně nutné. Pokud na to dojde, nerušme prosím vlastní elektronikou ostatní účastníky kempu. I s ohledem na mladší účastníky je fajn, když se nepohybujeme viditelně s mobilem v ruce na otevřených prostranstvích uprostřed kempu, soukromí lze v areálu i blízkém okolí najít dostatek. 

Elektronika v rukou dětí

Žádáme a doporučujeme, aby v rámci kempu nedocházelo k hraní počítačových her a hromadnému pozorování filmů na mobilech a podobných krabičkách. Záleží ale na rodičích. Pokud svému potomkovi podobné činnosti schválíte, nechť se tak prosím děje mimo společné prostory a zraky ostatních, zejména ostatních dětí – např. ve vlastním stanu.

Focení a natáčení na kempu

Zamezme situaci, kdy pět lidí tančí a třicet dalších si to fotí na mobil. Nezakazujeme striktně fotit (jako je to třeba na některých jiných kempech po světě), ale žádáme o střídmost. Několik lidí z týmu má na starosti fotodokumentaci, tak, aby nerušila program. Fotografie budou zpracovány, protříděny a budeme je sdílet se všemi účastníky. Někteří účastníci si nepřejí být fotografováni, prosíme o respekt. Fotografie druhých prosíme neumisťujte na své sociální sítě. 

 

Zaznamenávání tanců

Prosíme, abyste tance nenahrávali během tanečních bloků. Diktafony a objektivy vytrhávají tanečníky, muzikanty i učitele z koncentrace a přítomnosti. Pokud Vás nějaký tanec zaujal, zeptejte se toho, kdo tanec vedl. Učitelé tanců jsou v převážné většině velice ochotni s Vámi tanec sdílet, dostanete mnohem více informací, než může poskytnout krátké video z mobilu či nahrávka z diktafonu. Zamezíme tím nežádoucím chybám v YouTube videích a donutí nás to udržovat kvalitu „transmise“ – přenosu tance. Není to jen o slovech a pohybech, je dobré vědět více o tradicích, významech, tvůrcích... každý tanec má svůj příběh, energetický záměr. Učme se pozorně a střídmě. Je lepší tanec tančit nežli stát opodál se zápisníkem. Nic Vám neuteče. Chcete-li ve vedení tanců růst, přijeďte na tréninky, které v Nesměni pravidelně pořádá Ludmila s hostujícími lektory z celého světa.

Pokud byste rádi vedli tanec nebo k tancům hráli

Připojte se v sobotu ke společnému obědu muzikantů a vedoucích tanců v tanečním stanu, kde společně „upečeme“ detaily.

Kouření, alkohol a jiné

Jste-li kuřákem, kuřte prosím pouze v prostoru pod lípou vedle vchodu do statku. Alkohol a jiné vědomí měnící substance na kempu neužíváme.

Psi a jiní

Nebere prosím s sebou žádná zvířátka, děkujeme! Dětem prosím zkontrolujte před příjezdem přítomnost zvířátek ve vlasové pokrývce ;-)

Nejasnosti

Pokud byste si nebyli jisti, jak co funguje, a nechtěli se ptát na ranním kruhu, kontaktujte kohokoli z Týmu. 

Povídací prostor

Lavička pod domem je prostorem pro sdílení. Tedy pokud patříte mezi ty, kteří nenavazují komunikaci snadno, sedněte si na lavičku či vedle ní, dáte tím znamení ostatním, že si chcete povídat. Jistě nebudete sedět osamoceně. Prostor je označen cedulkou “Kdo si sem sedne, nebude tu sedět sám – povídací prostor”.

Teenagerský stan

Respektujte prosím, že do tohoto prostoru mohou vstoupit jen lidé od 14 do 24 let a jejich průvodce. Všichni ostatní mohou vstoupit pouze na pozvání.

Zůstaňme oblečeni

Během tanců prosíme i muže, aby si ponechali trička či košile, je to většinové přání skupiny.

Ztráty a nálezy

V průchodu domu je označená krabice, kam prosím odkládejte nalezené předměty, ke kterým se nikdo nehlásí. Pokud naopak něco postrádáte, víte, kam se podívat.

Podpora ve vnitřních procesech

Fungujeme jako rodina, jsme společnost velice otevřená. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, bude Vám k dispozici ZubinNur, coby „duchovní podpora kempu“, zároveň je na kempu přítomna osoba s odbornými psychoterapeutickými zkušenostmi. Na druhou stranu každý nese zodpovědnost sám za sebe – cílem kempu není otevírat citlivá vnitřní témata (byť se to může dít) – vnímejte u sebe rovnováhu, kam chcete vstoupit, a buďte k sobě jemní.

Doporučujeme si najít každý den čas pro sebe, není povinností účastnit se všeho, dokonce doporučujeme se záměrně neúčastnit úplně všeho. Někdy je skutečně lepší a léčivé odpočívat či pozorovat z dáli. K tomu můžete využít mimo jiné i meditační stan, který je určen právě pro tiché rozjímání, případně masáže, odpočinek. Nachází se vedle statku pod příjezdovou cestou.

Ya Fattah – nechť jsou dveře otevřené
a všechny možnosti zůstávají možnostmi!